بدنه اتومبیل


بدنه اتومبیل

بدنه مهمترین قسمت اتومبیل می باشد به طوری که بیش از نیمی از ارزش یک اتومبیل را تشکیل می دهد. جنس بدنه اتومبیل در اکثر کارخانه های خودرو سازی از فلزات تولید می شود. البته بیش از ۹۸ درصد خودرو سازان از فلز آهن جهت ساخت بدنه اتومبیل استفاده می کنند. فلزات دیگری که در ساخت بدنه اتومبیل نقش دارند آلومینیوم و تیتانیوم هستند که به دلیل فراوانی و قیمت مناسب، آلومینیوم نقش بیشتری نسبت به تیتانیوم در ساخت بدنه ایفا می کند.

ضمنا بعضی از خودرو سازان از فایبر گلاس (نوعی رزین الیاف دار) در ساخت بعضی قسمت ها مانند درب صندوق، درب موتور و گلگیرهای جلو استفاده می کنند. به ندرت کارخانجاتی مانند لوتوس در ساخت بعضی از مدلهای خاص به طور کل از فایبر گلاس استفاده می نمایند و یا اتومبیل لندرور و رنجرور که کل بدنه از آلومینیوم ساخته شده است ولی معمولا فقط در قسمت هایی که قطعات به وسیله پیچ به ستون یا سایر اجزای بدنه متصل می شوند از اشیایی به جز آهن ساخته می شوند.

بدنه اتومبیل باید علاوه بر داشتن استحکام، دارای حالت آیرودینامیک نیز باشد که سوخت کمتری مصرف نماید. همچنین باید دارای طراحی و رنگ آمیزی زیبا و چشم انداز باشد چون بیش از نیمی از قیمت خودروها را تشکیل می دهد.

قسمت های مختلف خودرو به وسیله جوش رباتیک بدون استفاده از مکمل و یا به وسیله پیچ و مهره به یکدیگر متصل می شوند و در بعضی خودرو های خاص اتصال قطعات به وسیله رزین مخصوص صورت می گیرد.

امروزه اتصال به وسیله جوش برق و کاربیت و ... منسوخ شده و فقط این نوع اتصال در اتومبیل های سه دهه پیش مشاهده می کنیم. و یا در اتومبیل های ترمیم و بازسازی شده از انواع جوش ها استفاده می شود که مقایسه این جوش ها یا خال جوش فابریک یکی از روش های شناخت قطعات تعمیر یا تعویض شده است.

کلیه خودرو سازان پس از ساخت بدنه خودرو و پس از اینکه به وسیله مواد مخصوص، بدنه را عاری از هرگونه آلودگی نمودند، با غوطه ور نمودن بدنه در ماده مخصوص (آستری) کلیه قسمت های بدنه، اتصالات، شاسی و ... را با استفاده از پوششی مخصوص دارای یک رنگ واحد نموده و این پوشش ضمن ضد زنگ نمودن بدنه اتومبیل به دلیل مات بودن باعث چسبندگی بیشتر پوشش نهایی رنگ می شود.

مرحله پس از آستری بدنه اتومبیل شامل رنگ مرحله اول و دوم و در اتومبیل های با پوشش رنگ متالیک، مرحله سوم با استفاده از ماده ای شفاف و سخت (کیلر دو جزیی) پوشش می دهند که این ماده وظیفه محافظت از رنگ و شفاف نمودن بدنه را به عهده دارد.

ضمنا پس از مراحل رنگ آمیزی و کیلر، با قرار گرفتن بدنه در کوره های مخصوص که کاملا ایزوله و دارای دمای یکنواخت و قابل تنظیم می باشند. رنگ و کیلر در دمای مناسب پخته شده که این امر باعث استحکام و دوام بیشتر در مقابل عوامل محیطی و فیزیکی می شوند. توضیح اینکه این عمل (قرار گرفتن بدنه خودرو در کوره) نیز یکی از راههای تشخیص رنگ بدنه فابریک از رنگ غیر فابریک در اتومبیل می باشد.

بدنه خودرو شامل قسمت های زیر است:

شاسی خودرو

بدنه اتومبیل

شاسی یکی از اصلی ترین و مهمترین قسمت های بدنه و کل خودرو می باشد که به شکل نردبان است. معمولا از فلزات بسیار سخت و به صورت قوطی(تو خالی) ساخته می شود و کلیه قسمت های بدنه و موتور و گیربکس و سیستم تعلیق و ... بر روی شاسی نصب می شود. به همین دلیل در صورتی که شاسی اتومبیل آسیب جدی ببیند، مسلما در عملکرد سایر قطعات و متعلقات اتومبیل تاثیر منفی گذاشته و باعث افت زیاد قیمت خودرو خواهد شد.

معمولا وقتی در تصادفات، شاسی خودرو آسیب می بیند به وسیله ابزار مخصوص و به اصطلاح کشیدن شاسی آن را به حالت اول بر می گردانند و گاهی که ابتدا و یا انتهای شاسی آسیب جدی می بیند قسمت آسیب دیده را برش داده و با تعویض بخشی از شاسی، آسیب را رفع می نمایند که در هر دو صورت باعث افت شدید استحکام شاسی خواهد شد. بنابراین در موقع کارشناسی خودرو با قراردادن اتومبیل بر روی چال سرویس باید کل شاسی را به طور کامل بررسی نماییم.

توجه داشته باشید فابریک بودن کل قطعات بدنه دلیلی بر سالم بودن شاسی خودرو نمی باشد چون در بعضی مواقع به دلیل برخورد کف خودرو با اجسام سخت مانند تخته سنگ و یا جداول کنار خیابان فقط شاسی و کف خودرو آسیب می بیند بنابراین حتی باید زیر اتومبیل به طور دقیق بازرسی شود.

ستون ها

بدنه اتومبیل

یکی از اصلی ترین قسمت های بدنه خودرو که همواره در بازدید ها باید آن را به طور کامل بررسی نماییم، ستون های خودرو است. اهمیت ستون های خودرو در این است که سقف خودرو بر روی آنها قرار دارد. در بر گیرنده شیشه های خودرو بوده و به طور کلی رابط میان قسمت های مختلف بدنه خودرو مانند سقف و درها می باشد. به همین علت ستون ها در ایمنی خودرو بسیار موثر بوده و وجود تصادفات شدید در خودرو را نشان می دهند. خودروها معمولا دارای سه ستون در هر قسمت می باشند که در بعضی از اتومبیل ها (مانند خودرو های دو در) ستون کمتر و در بعضی (مانند استیشن) ستون بیشتری وجود دارد.

وجود هرگونه علائم رنگ شدگی و صاف کاری و تعویض در ستونها به دو معنا است:

سقف

بدنه اتومبیل

جزء قسمت های اصلی و مهم خودرو است که در ایمنی سرنشینان خودرو نقش مهمی به عهده دارد. جهت بررسی آن بهتر است از داخل اتاق و بازدید زیر سقف و همچنین از روی سقف به علایم ضرب خوردگی، فرورفتگی، جوش غیر فابریک و ... توجه نماییم. چنانچه سقف اتومبیلی دارای آسیب جدی باشد ضمن اینکه ضریب ایمنی آن بسیار ضعیف شده می تواند تا ۳۰ درصد باعث افت قیمت خودرو نیز شود.

درب موتور (کاپوت)

بدنه اتومبیل

جهت بازدید و بازرسی درب موتور باید آنرا از بیرون و داخل مورد بررسی قرار داد که بازدید دقیق زیر کاپوت بسیار جهت تشخیص آسیب احتمالی سریعتر و دقیق تر است. در این مرحله می توانیم با بازدید زیر خودرو و مقایسه رنگ آستر رنگ، ضربات وارده به گارد، فاصله بین کاپوت و چراغ ها و ... متوجه تصادف و رنگ و یا تعویض درب موتور خودرو بشویم.

درب صندوق عقب

بدنه اتومبیل

کلیه نکاتی که در مورد درب موتور باید بررسی شود در مورد درب صندوق عقب نیز باید مورد بررسی قرار گیرد. ضمنا می توان با بررسی قسمت زیر طاقچه عقب (جایی که باند متصل است) به بررسی آثار تصادف و همچنین مشاهده رنگ آستر اتومبیل پی به سالم یا تعمیری بودن این قسمت برد.

درها

بدنه اتومبیل

در صورت تعمیر و رنگ شدگی افت قیمت کمتری ایجاد می کن. بهتر است از داخل و بیرون و همچنین قسمت لولاها را بررسی کرد تا از فابریک بودن آن مطمئن شد.

گلگیرها

بدنه اتومبیل

گلگیرها اجزایی از بدنه هستند که در چهارگوشه اتاق خودرو قرار دارند و شاسی خودرو را می پوشانند. وظیفه دیگر گلگیرها محافظت از چرخ ها، کمک فنرها و در عین حال کامل کردن ظاهر خودرو است. بدلیل قرار گرفتن در چهار گوشه خودرو، بیشتر در معرض آسیب می باشند و باید به دقت بررسی شوند.

رکاب

بدنه اتومبیل

پایین تر از درب خودرو رکاب قرار گرفته که می تواند در بعضی خودرو ها یک تکه و در بعضی به صورت دو تکه می باشد. بیشتر در زمان پارک خودرو و تصادفات از چپ و راست آسیب می بیند. در زمان آسیب، افت کمتری در قیمت خودرو ایجاد می کنند.

سینی و لولا و اتصالات

یک صفحه فلزی افقی است که در سر تا سر جلوی اتومبیل کشیده شده و اجزا و قطعات جلوی خودرو به آن متصل شده اند. در تصادف از جلو که تا حدودی شدید باشد، سینی جلوی خودرو نیز احتمالا آسیب دیده و این آسیب دیدگی هم در سلامت خودرو و هم در افت قیمت خودرو بسیار اثر دارد.