دوره های آموزشی


دیاگ خودرو چیست و چگونه کار می کند؟

دیاگ مخفف کلمه دیاگنوستیک (Diagnostic) است و به عملیات خطایابی توسط دستگاه مخصوص گفته می شود که اطلاعات را از کامپیوتر خودرو استخراج می کند و بعد از آنالیز کدهای خطای موجود در آن، ایرادهای جزئی و کلی خودرو را نشان می دهد.

دیاگ دستگاهی الکترونیکی است که به وسیله کابل مخصوص به فیش خروجی کامپیوتر اتومبیل ها متصل شده و وظیفه خطایابی ایرادهای جزئی و کلی خودرو را دارد که با دریافت کدهای خطا و آنالیز نمودن آنها عیوب اتومبیل را مشخص می نماید. چنانچه این عیوب نرم افزاری باشد، قادر به پاک کردن کد خطا خواهیم بود.

البته هر خودرو از یک سری دستورالعمل های کارکردی خاص استفاده می کند و به همین دلیل هر خودرو نرم افزار مخصوص خود را جهت عیب یابی نیاز دارد. کارخانجات سازنده خودرو این نرم افزار را در اختیار نمایندگی های خود قرار می دهند.

امروزه دستگاه های دیاگی وجود دارند که امکان نصب چندین برنامه نرم افزاری روی آنها وجود دارد و ما را قادر ساخته اند که با یک دستگاه دیاگ بتوانیم اتومبیل های مختلفی را مورد بازرسی قرار دهیم. در زمان خرید دستگاه دیاگ توسط کارآموزان، کلیه آموزش های تخصصی لازم به آنها داده خواهد شد.


ترمیم شیشه جلو خودرو

در صورت برخورد سنگریزه ها به شیشه جلو خودرو در حال حرکت، شیشه دچار شکستگی می شود. این آسیب باعث شکست نور و در نتیجه کم شدن دید راننده خودرو می شود. در صورتی که این آسیب به شیشه جلو ترمیم نشود، مرور زمان شعاع بیشتری از شیشه جلو را فرا می گیرد. ترمیم شیشه جلو خودرو، تبدیل به حرفه ای تخصصی و پر درآمد شده است. البته برای فراگیری این حرفه، نیاز به آموزش کامل و استفاده از دستگاه های مخصوص و مرغوب و همچنین مواد اولیه (رزین مخصوص پر کننده ترک) مناسب می باشد. نکات بسیار زیادی در مورد ترمیم شیشه وجود دارد که با رعایت نمودن آنها می توان تا 90 درصد همرنگی روز اول را برای شیشه ترمیمی ایجاد نماییم. دوستان علاقه مند به این حرفه، در زمان خرید دستگاه، آموزش های لازم را به طور کامل فرا خواهند گرفت.


نانو پولیش چیست؟

در اثر مرور زمان، حرکت خودرو، برخورد ذرات معلق در هوا، تابش نور خورشید و... سطح شفاف و مقاوم محافظ رنگ خودرو(کیلر)، درخشندگی و صیقلی بودن خود را از دست می دهد که برای ترمیم آن از مواد پولیش که نوعی جرم گیر هستند استفاده می کنیم. پولیش با لایه برداری از روی کیلر، مجددا سطحی صاف و شفاف و عاری از خط و خش، روی بدنه اتومبیل ایجاد می کند. استفاده از مواد نانو در پولیش باعث شفافیت و گرد و غبار گریز و آبگریز شدن سطح بدنه خودرو می شود.


نانو سرامیک چیست؟

نانو سرامیک پس از پولیش کردن بدنه خودرو بر روی اتومبیل استفاده می شود که باعث درخشندگی و عاری از خط و خش بودن بده خودرو خواهد شد. با پوشش به قطر 5 میکرون از مواد مخصوص نانوسرامیک بر روی سطح تمیز و پولیش شده، لایه ای با محافظت خیلی زیاد روی بدنه اتومبیل ایجاد می کنیم که به دلیل سختی زیاد باعث می شود عوامل مختلفی که در محیط باعث کدر شدن و ایجاد خط و خش روی بدنه و همچنین پرتو خورشید که باعث سوختگی کیلر و رنگ اتومبیل می شود، آسیب بسیار کمتری ببیند و تا سالها بدنه اتومبیل عاری از خط و خش و سوختگی، دورنگی و ضمنا کاملا آبگریز و گرد و غبار گریز شود.

بنابراین پولیش با لایه برداری از روی کیلر خودرو باعث درخشندگی بدنه اتومبیل می شود و سرامیک با ایجاد پوشش محافظ از کیلر و رنگ محافظت می نماید.